Новости

Мода и убавина

Марами – совршен додаток за вашата кежуал фризура!

Марамите сеуште котираат како апсолутен хит и ова лето! Особено се практикуваат за на плажа и совршено се вклопуваат како најмодерен асесоар-додаток на вашиот изглед.

Има различни начини како да ги врзите овие марами, но кој и да го одберете, нема да згрешите.

Овие денови, модата дозволува лежерни комбинации, па ако порано марамата беше синоним на девојките кои го носеа овој асесоар само дома, денес се случува сосем обратното.

GOLD
To Top