Новости

Патувањa

ВИДЕО: Дубаи го проголта песочна бура – Градот „исчезна“ во прашина и песок

Пред неколку дена Дубаи го зафати голема песочна бура.

Националните власти издадоа предупредувања, повикувајќи ги луѓето да носат маски кога се надвор или да останат дома ако можат.

Полицијата повика на внимателност во сообраќајот, а неколку авиони се пренасочени.

На социјалните мрежи се појави видео од градот како исчезнува во прашина.

Евротип
SNBROKER
To Top