Новости

Психологија

Кои хороскопски знаци не се толерираат едни со други и си одат на ,,живци”!

Ако верувате во хороскопот, еве што астролозите заклучуваат. Секој знак има поединци кои едноставно не може да ги поднесе во својата средина и не покажува толерантност кон него!
Проверете дали навистина е така и кој знаци не можете вие да ги поднесете!

Овен

Претставниците на овој знак едноставно мразат здодевни луѓе. Овенот е полн со енергија според хороскопот. Овој хороскопски знак не може да комуницира со бавни, пасивни и мрзливи луѓе. Затоа Овенот постојано се кара со Близнаците.

Бик

Овој знак е многу сериозен, бескомпромисен и одговорен како личност која, изненадувачки, не може да толерира луѓе како нив. Бикот сака добра волја и можност да ги поддржува другите. Овој хороскопски знак не може да издржи никого во знакот на Јарец. Ова е затоа што Јарците обожаваат пари, а алчноста ги заслепува.

Близнаци

Близнаците се весели, немирни и безмилосни луѓе кои лесно можат да паднат во депресија. Близнаците се обидуваат да избегнат друштво на тажни луѓе. За типичните Близнаци е тешко да се дружат со досадни и мрачни Риби.

Брачни партнери за сите времиња: жените родени во овие 3 хороскопски знаци би се омажиле за секој маж!

Рак

Раковите се премногу мирни, а понекогаш и себе си си се доволни. Тие сакаат тивка забава, монотон ритам на животот. Не брзаат. За нив непријател број еден е Шкорпија, која е секогаш жива и полна со драма.

Лав

Лавовите се полни со самодоверба. Тие се слободни, храбри и не можат да издржат луѓе кои се исти како нив. Нивниот главен непријател е Девицата, која е подеднакво полна со самодоверба и ароганција. А, Лавот верува дека има само еден крал, а тоа е самиот тој.

Девица

Девицата најмногу го мрази хаосот, околу себе и во себе. Таа сака сè да биде како што има замислено. Затоа Девицата најмногу ја мрази Водолијата, која сее насекаде безредие и немири.

Вага

Вагите зрачат со спокојство и хармонија. Тие се добронамерни и мирни суштества. Тие не толерираат луѓе кои се обидуваат да им наредуваат. Најмногу мразат кога ќе им се развикаат.

Затоа Вагите не се пријателски расположени кон Овните затоа што се импулсивни. Овните, со својот изглед и притисокот што го вршат врз околината, изгледаат како темпирана бомба, а Вагите не можат да издржат.

Шкорпија

На прв поглед, овој хороскопски знак изгледа многу тивок и мирен. Всушност, тој е многу немилосрден и одмаздоубив. Скорпиите едноставно не можат да ги поднесат ,,сонувачите” како Водолијата. За нив се смешни и здодевни. Скорпијата никогаш нема да сака да биде пријател со Водолија – тоа е работата.

Стрелец

Стрелците се полни со самодоверба и енергија. Тие често се на врвот на листата на најуспешни луѓе. Никогаш не можат да се налутат на оние што ги навредуваат. Затоа, ова е единствениот знак во зодијакот кој нема непријатели.

Јарец

Јарците се неуморни и скоро никогаш не чувствуваат замор. Тие никогаш не стојат мирно, тие секогаш се движат напред. И затоа ги мразат досадните луѓе кои седат дома цел ден. Нивниот најголем непријател е ракот.

Водолија

Водолијата се карактеризира со нестабилност. Тие се многу љубопитни, сакаат да учат сè што е ново. Сакаат старомодни луѓе и ги поддржуваат конзервативните ставови. Водолијата едноставно не може да го поднесе Бикот.

Риба

Рибите се ранливи и мирни. Тие не сакаат немирни Стрелци. Дури им завидуваат малку. На Рибите им е тешко да остварат нови пријателства, бидејќи се плашат дека ќе го нарушат нивниот мирен и пријатен свет.

Евротип
Евротип
To Top