Новости

Технологија

Епл го претставиот новиот поевтин ајфон од моделот СE

Компанијата Епл го претстави новиот буџетен ајфон од серијата СE, во црна, црвена и бела боја.

Вградената меморија е од 64, 128 и 256 ГБ и цената зависи од меморијата. На американскиот пазар ќе се продава по 399, 449 или 549 долари, зависно од капацитетот на меморијата.

Овој модел е наменет за корисниците кои сакаат помал екран и кои не се во можност да платат од 800 до 1.100 долари за моделите од серијата 11.

Работи со класично кружно копче со вграден сензор за отпечаток на прстите, и батеријата може да се полни безжично.

Телефонот е со можност за користење две СИМ-картички. Ширината на екранот е 4.7 инчи, поседува задна и предна камера, предната е 12 мегапиксели, а задната со седум. Поседува бионичен процесор за обработка на фотографии и можност да се вклучи режим на портрет.

МИА

GOLD
To Top