Новости

Технологија

Кои се најпребаруваните работи на „Google“ за 2019

Низ целата историја, луѓето се во потрага по херои. Годинава потрагата по херои, суперхерои и херои од секојдневието се случуваше низ целиот свет“, порачаа од „Google“ во своето видео кое му го посветуваат на најпребаруваните работи на интернет во 2019 година.

Истото е фокусирано на филмските суперхерои, спортисти, славни личности и настани што ја одбележаа годината која изминува.

Во продолжение, се листите кои се однесуваат на најпребаруваните термини во светот, во ненолку категори.

Најчести пребарувања во светот:

1. Индија против Јужна Африка (крикет меч)

2. Камерон Бојс

3. Копа Америка

4. Бангладеш против Индија (крикет меч)

5. Ајфон 11

Најпребарувани термини во категоријата вести:

1. Копа Америка

2. Нотр Дам

3. ICC Светско првенство во крикет

4. Ураган Доријан

5. Рагби светски куп

Најпребарувани личности:

1. Антонио Браун

2. Нејмар

3. Џејмс Чарлс

5. Џуси Смолет

6. Кевин Харт

Најпребарувани актери:

1. Џуси Смолет

2. Кевин Харт

3. Хоакин Феникс

4. Киану Ривс

5. Лори Лофлин

Најпребарувани спортисти:

1. Антонио Браун

2. Нејмар

3. Брајс Харпер

4. Дејвид Ортиз

5. Алекс Морган

Најпребарувани филмови:

1. Авенџерс: Ендгејм

2. Џокер

3. Капетан Марвел

4. Приказна за играчките 4

5. Аквамен

Најбарани песни:

1. Олд таун роуд – Лил Нас Екс, Били Реј Цајрус

2. 7 рингс – Аријана Гранде

3. Шалоу – Лејди Гага, Бредли Купер

4. Сињорита – Шон Мендес, Камила Кабело

5. Меморис – Марун фајв

Најпребарувани серии:

1. Game of Thrones

2. Stranger Things

3. Chernobyl

4. When They See Us

5. The Umbrella Academy

GOLD
To Top