Новости

Здравје

Ако стапалата ги протриете со оваа мешавина од 2 состојки, сувата кожа сама ќе падне- супер евтин трик

Сувите петици се проблем на многу жени. Колку и да ги негуваме стапалата и редовно да посетуваме педикир, речиси никогаш не сме задоволни од ефектот. Мазни петици се сон на секоја жена. Оваа маска која можете да си ја направите во домашни услови е вистински рецепт за тоа.

Ова е рецептот:

– Истолчете еден аспирин.

– Додадете една кесичка лимонска киселина.

– Додадете малку топла вода и измешајте ја смесата.

-Намачкајте ги петиците, ставете најлони на нозете и облечете чорапи.

-Оставете да делува 15 минути. Потоа, излупете ја смесата, а мртвата кожа сама ќе испадне со неа.

– Намачкајте крема за стапала.

GOLD
To Top