Новости

Здравје

Есенска маска за кожата: Отстранете ги брчките со оваа маска од грозје

Есента е период кога може да ги искористиме благодетите на есенските плодови за да имаме здрава, мазна и сјајна кожа.Грозјето е еден од даровите на есента. Има витамини кои одговараат на секој тип кожа.

Потребни ви се неколку зрна грозје од кои треба да ги извадите семките, па да ја изблендирате смесата и да ја нанесете на претходно исплакнатото лице.

Потоа исплакнете со млака вода.

НАПОМЕНА: Белото грозје е за бел тен, црното за потемен тен.

GOLD
To Top