Новости

Здравје

Ова е најмоќниот домашен антибиотик на светот: Направен е за да се бори против сериозни епидемии

Модерните фармацевти нудат производи што ќе ви помогнат да се изборите со која било инфекција. Прашањето е колку ваквите производи му наштетуваат на вашиот организам? Природната медицина исто така содржи широк спектар на производи кои успешно лекуваат инфекции на потполно природен начин, без последици.

Ви претставуваме рецепт за најмоќниот антибиотик на светот кој ги убива Гама-позитивните и Гама-негативните бактерии, вклучувајќи ја и кандидата. Не можете да развиете отпорност на овој антибиотик. Тој помага да се прочисти крвта, лимфните јазли и лимфните канали. Овој лек содржи 7 природно силни антибактериски и антивирусни супстанции.

Рецептот е измислен за да оздрават луѓето зафатени од пандемии и епидемии.

  • 700 милилитри домашен јаболков оцет
  • ¼ шолја ситно исечкан лук
  • ¼ шолја исечкан кромид
  • 2 ситно исечкани лути пиперчиња
  • ¼ шолја изрендан свеж ѓумбир
  • 2 лажици рендан рен
  • 2 лажици куркума во прав
Приготвување:

Ставете ги сите состојки во тегла, па добро затворете ја и протресете ја. Оставете ги да отстојат 2 недели, одвреме-навреме протресувајте ја.. По две недели, исцедете ја течноста низ газа. Сипете ја течноста во шише, а талогот што ќе остане може да го исушите и да го користите како зачин за јадење.

Примена: Ако сте болни, пијте по една лажичка 6 пати дневно. Со овој сируп може да јадете портокал и лимон и пијте многу течности.

GOLD
To Top