Новости

Здравје

Природен лек против холестерол

Рузмаринот лекува од болки во срцето, холестерол, ја смирува нервната напнатост, а можно е да помогне и за намалување на вишокот на килограми.
Една гранка (15-20 см) рузмарин се дроби со листот, се става во 1 литар вода со 21 кафена лажичка шеќер.

Се става да се вари. По 10-тина минути се додава еден лимон исечен на парчиња и се остава на оган се додека не изврие половина од течноста. Се пие секое утро пред јадење по еден филџан.

GOLD
To Top