Новости

Здравје

За борба со стресот и депресијата – Овошка која расположува

Киви е овошка која многу помага за здрав живот, фит тело и најважно за расположение, борба со стресот и депресијата.

Има многу витамин К, фосфор и калциум, допринесува за здрави коски, за здравје на мозокот и срцето.
Има фолна киселина и витамин Ц кој штити од инфекции и болести. Ги олеснува и сите тегоби на желудникот. Јадете киви свежи, во сок или смути.

Правете овошна салата, ставајте киви во салати, правете коктели.

GOLD
To Top